KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14324102
nr 1432 4102
Evert Duhan
(f. 1906), Sverige
Akvareller, 3 st, Signerade, yttermått inklusive ram: 47x37-48x54cm, akvarell
Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:41:08
250 kr
400 kr
Evert Duhan
Läs mer om Evert Duhan